

OPPO pomiędzy światami audio/video
Dwa sztandarowe produkty po których chyba każdy kojarzy firmę OPPO to słuchawki i uniwersalne odtwarzacze referencyjne video.
Ale, ale... chyba jest tego więcej, bo przecież jeszcze są i wybitne wzmacniacze słuchawkowe, i odtwarzacze przenośne, DACki i smartfony.
UDP-205
Gwiazdą stoiska i powodem do westchnień tej części społeczeństwa, która oprócz słuchania również ogląda filmy był niewątpliwie audiofilski odtwarzacz 4K/UHD Blu-ray UDP-205. Pod maską niemal wszystko czego dusza zapragnie. Między innymi dwa 32-bitowe procesory DAC ESS Technology - ES9038PRO SABRE dekodujące m.in. formaty AIFF, ALAC, APE, FLAC, WAV, DSD64/128 oraz firmowej konstrukcji laser, chłodzenie pasywne (nie ma szumiącego wentylatora), wyjścia XLR, osobne obwody dla audio, masa przyłączy, sieć przewodowa i bezprzewodowa oraz obsługa napędów USB do 16TB!!! Udoskonalono sekcję audio, sekcję wzmacniacza słuchawkowego, wzmocniono obudowę, zadbano o zminimalizowanie drgań oraz poprawiono jakość obrazu wyświetlanego z nośników Blu-ray.
Napisałem „niemal wszystko” ponieważ nie serwuje chłodzonych drinków.
Na panelu przednim UDP-205 nieco wieje pustką, za to wnętrze nadrabia z nawiązką
SONICA DAC
Drugą gwiazdą był Sonica DAC - przykład urządzenia kombinowanego - łączącego odtwarzacz mediów strumieniowych (media player) i DAC. Może występować również w roli preampa. Architektura symetryczna, w pełni zbalansowana od wejścia do wyjścia (XLR). Obsługuje wszelkiego rodzaju źródła plików: od serwerów DLNA, USB, AirPlay, Bluetooth po usługi strumieniujące jak Tidal czy Spotify. W sumie doliczyłem się siedmiu różnych metod wprowadzania sygnałów. Na stoisku dało się słyszeć głosy zadowolenia z powodu prezentowanej jakości muzyki. Sercem urządzenia jest ten sam DAC co w UDP-205, czyli ES9038PRO. Czy taki parametr jak dynamika na poziomie 140dB wystarczy? Dzięki asynchronicznemu transferowi i korzystaniu z własnego zegara można dowolny PC zamienić w audiofilskie źródło sygnału. Wejście USB wspiera 32-bitowe sygnały do 768kHz oraz DSD512.
|
|