


KONSBUD Hi-Fi - kino / stereo, kino / stereo, kino / stereo
Z tym co pokazał Konsbud Hi-Fi było jak u Alfreda Hitchcocka: "Zaczęło się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie zaczęło rosnąć...".
Osoby przymierzające się do postawienia kina domowego z dźwiękiem wydajniejszym niż w niejednym multiplexie powinny obejrzeć film na końcu relacji. To już nie ciut mocniejszy bas w stosunku do konkurencji, to jak porównywać dwupłatowca do Airbus 380.
Jamo
Na fali sentymentu do czasów gdy byliśmy piękni, młodzi i... mieliśmy dużo w włosów, nie tylko winyl powrócił do łask, ale zjawisko zaczyna się rozprzestrzeniać również na producentów kolumn. Jamo po ponad dwudziestu latach, z okazji 50-lecia firmy wznowiło produkcję bardzo udanej kolumny 707, którą zaprojektowali osobiście pierwsi właściciele marki – Duńczycy Preben Jacobsen i Juliusz Mortensen.
Obecne wcielenie oznaczone jest symbolem D 590 i jest to edycja baaardzo limitowana, do zaledwie 250 par na całą Europę (w ciemnym wykończeniu). Na stronie producenta można zobaczyć też zdjęcia wersji jasnej – ta będzie dostępna tylko w Azji.
D 590 i jaki piękny taki numer seryjny
Jamo seria Studio8 otrzymała wyróżnienie EISA w kategorii najlepsze budżetowe kino domowe. To co mogło i zapewne przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść Jamo to wygląd i rozwiązanie problemu "dyndających" kabli zasilających nadstawki Dolby Atmos – terminale wyprowadzono przy samej ziemi, a okablowanie poprowadzono wewnątrz korpusów kolumn frontowych. Dodatkowo maskownice „trzymające” na magnesy można przesunąć do góry by stworzyć spójną wizualnie całość. Pod względem designerskim to rzeczywiście bardzo udane kolumny i jedne z najładniejszych wśród modeli hi-tech.
Studio8
Polecam zajrzeć do linka poniżej - to wyjątkowo estetyczne kolumny do nowoczesnego wnętrza
lub na zasadzie kontrastu do zabytkowego i do tego w nieprzyzwoicie niskich cenach
CZYTAJ> Więcej o D 590
CZYTAJ> Więcej o serii Studio8 (dużo pięknych zdjęć)
Klipsch
Dwie serie Reference i Reference Premiere, które weszły do sprzedaży we wrześniu. To chyba najbardziej rozbudowane serie w historii – 16 różnych rozmiarów kolumn, w tym aż 5 samych centralnych. Okazuje się, że w tym szaleństwie jest jednak metoda, a Klipsch jest jedną z nielicznych marek, której klienci rozbudowują systemy sukcesywnie. Zamiast kupować cały set na jaki ich stać w danym momencie, inwestują najpierw w wyższy model frontów, z czasem dokupują centralny, tyły i nadstawki atmosowe. Dzięki temu inwestycja może jest i lekko rozwleczona w czasie, ale finalnie można sobie pozwolić na zostanie posiadaczem znacznie wydajniejszych modeli. Tak jak wspominałem, to jest specyfika tej konkretnie tej marki wynikająca z mnogości dostępnych modeli.
Klipsch Reference Premiere - to nawet nie połowa całej serii
Klipsch Reference - a tu ciut ponad połowa dostępnych modeli
Wszystkie kolumny produkowane są w trzech wersjach kolorystycznych, z czego w Europie sprzedawane będą dwa wykończenia. Fortepianowy z uwagi na wysokie koszty produkcji pozostanie rodzynkiem dostępnym tylko w USA i ewentualnie na specjalne zamówienie.
Klipsch to również samodzielne głośniki Bluetooth - recenzja The Three
CZYTAJ> Więcej o Klipsch Reference
CZYTAJ> Więcej o Klipsch Reference Premiere
SVS Sound
Nowa marka w portfolio Konsbud Hi-Fi, przejęta od września od firmy SoundClub. Ten amerykański producent słynie przede wszystkim z aktywnych subwooferów, dostępnych w szerokim przedziale cenowym od 2.500 do 13.500 zł – 5 serii po dwa modele – bardziej kontrolowane zamknięte do stereo i niżej schodzące, bardziej efektowne otwarte do kina. Od serii SB-4000 w górę dostępna jest dedykowana aplikacja pozwalająca na lepsze dopasowanie akustyczne suba do pomieszczenia (to unikat w skali światowej).
SVS ma od dawna ugruntowaną pozycję w Stanach, ale intensywniej na podbój Europy wyruszyła dopiero jakieś dwa lata temu, nie dziwota więc, że nie wszyscy jeszcze o niej słyszeli.
SVS ma już na koncie dwie nagrody EISA dla swoich subwooferów: SVS SB 16-Ultra (sezon 2017/18) i SVS SB-4000 Series (sezon 2018/19)
Firma jest bardzo pewna jakości swoich produktów, bo o ile w przypadku kolumn pasywnych nie jest to nic nadzwyczajnego, o tyle udzielanie aż 5-cio letniej gwarancji na aktywne subwoofery to jest coś. Zresztą gdyby nawet cokolwiek się zepsuło to naprawy serwisowe odbywają się w iście amerykańskim stylu – poprzez wymienianie w ekspresowym tempie całych modułów.
SVS posiada też dwie serie kolumn do kina domowego Prime i Ultra - na pozór wyglądają zwyczajnie, jak typowe kolumny trójdrożne, za to wewnątrz dzieje się znacznie więcej – choćby to, że każdy przetwornik pracuje w odrębnej komorze, są więc np. dwa porty bass-reflex
SVS SB 16-Ultra - 16”, 80 kg, 1500 W mocy ciągłej, z możliwością „p… nięcia” do 5000 W,
muszę się koniecznie wybrać do dystrybutora na odsłuch, bo takich cewek nie robi nikt inny,
wyraz na "p" to oczywiście "pyknięcie" :)
(koniecznie kliknij żeby obejrzeć)
Konsbud Hi-Fi to również dystrybutor bardzo zaawansowanych technologicznie słuchawek,
ale więcej o tym przy okazji relacji ze Strefy Słuchawkowej
Gdzie kupić?
Dystrybucja w Polsce:
Konsbud HI-FI

Sklepy muzyczne > JAMO rozwiń listę sklepów
Gdzie kupić?
Dystrybucja w Polsce:
Konsbud HI-FI

Sklepy muzyczne > KLIPSCH rozwiń listę sklepów
Gdzie kupić?
Dystrybucja w Polsce:
Konsbud HI-FI
