

Ciekawa oferta TRIGON "Made in Germany"
Firma Trigon od początku nie poddaje się krótkookresowym trendom w konstruowaniu urządzeń audio. Stawia na ciągły rozwój i udoskonalanie swoich produktów, które plasuje w tzw. średniej półce cenowej. Oferowane przez producenta systemy nagłośnienia są od niedawna dystrybuowane przez firmę E.I.C, której portfolio marek w ostatnim czasie gwałtownie się rozrasta.
Trigon Electronics GmbH powstała w 1996 roku kiedy to dwaj założyciele, Ralf Kolmsee i Rainer Reddemann zdecydowali o realizacji swojego marzenia, tworząc trwałe, świetnie zaprojektowane i stosunkowo niedrogie produkty. Na pierwszy "rzut ucha" słychać, że komponenty audio mają wyjątkowe właściwości dźwiękowe. By to osiągnąć konstruktorzy używają, w miejscach krytycznych ze względów na jakość dźwięku, wyłącznie wybranych, indywidualnie mierzonych komponentów najwyższej jakości.
Poznaj trzy serie produktowe: Premium, Exxceed, Exxact
W aktualnej ofercie znajdują się produkty w trzech liniach: Premium, Exxceed, Exxact a ofertę uzupełniają przedwzmacniacze gramofonowe z zewnętrznym zasilaniem, a nawet z zasilaniem akumulatorowym.
Linia Premium | Linia Exxceed | Linia Exxact |
to trzy urządzenia: przedwzmacniacz „Dialog”, monofoniczna końcówka mocy „Monolog” i wzmacniacz zintegrowany „Epilog”. Cechą charakterystyczną linii jest modułowa budowa, która pozwala na swobodną konfigurację urządzenia. | to nowoczesne produkty z rozbudowanym sterowaniem z wielokolorowego ekranu lub, w przypadku serwera aplikacji Roon Remote. W linii znajduje się: wzmacniacz zintegrowany, odtwarzacz CD i wspomniany wcześniej serwis. | składa się z dwóch urządzeń: Exxact Integrated i Exxact CD. Oba urządzenia są produkowane w Niemczech. Konstruktorzy zadbali o jak najlepszą izolację elektroniki przed zakłóceniami eletromagnetycznymi (EMI) co zaowocowało wysokiej klasy bardzo szczegółowym dźwiękiem. |
![]() |
![]() |
![]() |
A może kompletny system Trigon Trinity ?
Jednym z ciekawszych urządzeń będących w ofercie firmy Trigon jest system kompletny o nazwie Trinity. W jego skład wchodzi: serwer (kopiowanie na zewnętrzne urządzenie USB) / odtwarzacz CD / streamer. Możliwy jest także niemal nieograniczony wybór kolorów podświetlania gałki.
Przedwzmacniacze gramofonowe
W ofercie firmy znajdują się trzy bardzo dobre przedwzmacniacze gramofonowe: Advance (posiadający wbudowane zasilanie akumulatorowe), oraz Vanguard II i Vanguard III, które mogą współpracować z opcjonalnym akumulatorem Volcano III. W ofercie znajduje się także wzmacniacz słuchawkowy Exxpert.