


SONUS FABER: Omnia - przepiękny, bezprzewodowy All-in-One z dwoma nagrodami Red Dot Award 2022
Kiedyś żartowano, że Włosi to tylko potrafią projektować piękne buty, które wytrzymują jeden sezon. Osobiście od 30 lat jestem szczęśliwym posiadaczem absolutnie przepięknie wykonanych i równie przepięknie grających Sonus faber Minima Amator i pomimo upływu czasu, trudno byłoby mi znaleźć inne monitory, które po trzech dekadach nie straciłyby nic ze swojej początkowej magii. Przypuszczam, że podobnie będzie z Omnia, bowiem ten kształt wydaje się być równie ponadczasowy.
Parząc z góry ma w sobie coś z majestatycznego lotniskowca.
Pani ma wielkiego iPada 12.9", więc jak widać i Omnia jest słusznych rozmiarów
Info producenta: Sonus faber ma zaszczyt ogłosić, że jego głośnik Omnia otrzymał nagrodę Red Dot Design Award, przyznawaną w kategoriach "Audio" i "Innowacyjny produkt" za projekt produktu w 2022 roku. Zapowiedziany w lutym tego roku głośnik Omnia łączy w sobie włoskie dziedzictwo Sonus faber i doświadczenie w projektowaniu z zestawem funkcji, które pozwalają użytkownikom łączyć różne media z nową, innowacyjną technologią w przystępnym produkcie.
Projektanci i producenci do tegorocznej edycji konkursu Red Dot Award zgłosili produkty z ponad 60 krajów. Międzynarodowe jury Red Dot składające się z 48 członków oceniało każdy produkt, aby zidentyfikować wybitną jakość wzornictwa i wyróżnić go. Sonus faber jest niezwykle dumny, że znalazł się wśród nagrodzonych firm, które dzięki Omnii wyznaczają nowe standardy w branży wzornictwa.
Kolory będą dwa – orzech i grafit (kliknij)
Pod tym kątem widać, że podstawa to jednocześnie stożek ułatwiający niskoturbulentną i wszechkierunkową propagację basu
(kliknij)
Nafaszerowana głośnikami niczym kaczka na święta / dzięki animowanemu podświetleniu pasków na górze TO żyje
Rozumiem dumę producenta z nagrody, ale to co jest równie atrakcyjnego poza wyglądem, to uniwersalność tego urządzenia, które jest w stanie zaspokoić wyszukane potrzeby estetyczne i akustyczne przyszłego użytkownika. Trzeba zacząć od tego, że Omnia wykorzystuje dwie nowe, zastrzeżone znakiem towarowym technologie:
- Czuły na dotyk interfejs SENSO (chodzi o te podświetlane elementy na górnej powierzchni, które wskazują również na tryb pracy) pozwala użytkownikom na bezpośrednie sterowanie urządzeniem (wybór wejścia / głośność).
- Natomiast nowa technologia CRESCENDO, to zaawansowany system przetwarzania sygnału, dający większe poczucie wymiarowości i zanurzenia, sprytnie wykorzystujący dwa pełnozakresowe głośniki boczne.
Omnia – jak nazwa wskazuje jest omnipotentna, czyli wszechstronna i pozwala na łatwe podłączenie do dowolnego źródła cyfrowego lub analogowego, w tym telewizora (z HDMI ARC) / gramofonu z wkładką MM / urządzeń mobilnych. Obsługuje technologie strumieniowania bezpośrednio z internetu (ma wejście Ethernet), oraz odtwarzanie z urządzeń mobilnych ze zintegrowanym Bluetooth / Apple AirPlay 2 / Google Chromecast. Współdziała zarówno ze Spotify Connect, jak i Roon. I jakby tego wszystkiego było mało to można ją zintegrować ze środowiskiem domu inteligentnego – HomeKit (Apple), jak i z Google Home.
Jest HDMI (to się robi prawdziwy standard w sprzęcie audio) / Ethernet / i w cieniu wejście analogowe
Przez dedykowaną przejściówkę można bezpośrednio podłączyć gramofon – Turntable Ready (MM)
Integracja z HomeKit / Google Home pozwala nam np. zrobić z Omnii budzik, który zamiast jazgotem, będzie nas pieścił odgłosami budzącego się ze snu lasu (dla śpiochów obowiązkowo Rammstein) / albo przypominał, że pora iść po dzieci do szkoły (jak się ma małe), lub ostrzegał że te większe za moment wparują na chatę i pora kończyć :)
Pilot też bardzo stylowy
Livio Cucuzza (dyrektor ds. wzornictwa w Sonus faber): To zaszczyt i przywilej otrzymać tę nagrodę od jury Red Dot za Omnię. Jestem szczególnie dumny z zespołu, który pracował nad produktem i jego komunikacją.
Produkty są jedynie fizycznym kształtem ludzkich marzeń – bez nas nie istnieją.
prof. dr Peter Zec (założyciel i dyrektor generalny Red Dot): W tej edycji konkursu szczególnie uderzyła mnie wyjątkowa kreatywność, jaką ukazały nagrodzone produkty. To naprawdę imponujące i godne pochwały, że wciąż istnieją projekty, które potrafią zaskoczyć nas swoją formą i funkcjonalnością.
To pokazuje, że designu nie można ograniczać ani zatrzymywać w miejscu z powodu niesprzyjających okoliczności. Wręcz przeciwnie: pojawia się coraz więcej nowych pomysłów i kreacji, rozwijane są futurystyczne techniki. Fakt, że jakość tych produktów dorównuje poziomowi ich innowacyjności, czyni z nich zasłużonych zwycięzców w konkursie Red Dot Award: Product Design 2022.
Tu widać rozmiary Omnii, i co fajne, ona w ogóle nie wygląda na sprzęt audio,
więc i w nowoczesnych i w stylowych wnętrzach sprawdzi się doskonale
Jak opisuje to producent: "System Omnia charakteryzuje się hipnotyzującym, trójwymiarowym dźwiękiem, który pozwala słuchaczom zanurzyć się w wyjątkowych, naturalnych doznaniach akustycznych. W rezultacie otrzymujemy wyrazisty front falowy i szeroką scenę dźwiękową, która naśladuje występ na żywo, zgodnie z tradycją kultowego, wielokrotnie nagradzanego portfolio Sonus faber." Nic dodać, nic ująć.
Omnia będzie dostępna w kolorze orzecha i grafitu.
Cena sugerowana: 8.999 zł
A kto bogatemu zabroni mieć taaaki stereofoniczny soundbar?