


INAKUSTIK: jedyny producent kabli, który nie ukrywa co, jak i dlaczego tak a nie inaczej robi
Tego, co się wydarzyło w InAkustik nie spodziewałem się... nigdy nawet nie przyszło mi do głowy, że coś podobnego może być możliwe w warunkach targowych, a co dopiero, że się wydarzy.
Pierwotnie planowana na 5-10 min rozmowa o nowościach zamieniła się w półtoragodzinną!!! Najbardziej adekwatnym określeniem, jakie przychodzi mi do głowy, to indywidualne warsztaty na temat niuansów budowy i działania kabli głośnikowych / interkonektów / zasilających w wykonaniu człowieka, który w firmie jest personalnie odpowiedzialny za ich rozwój.
Materiał, jaki udało mi zgromadzić i opracować jest POTĘŻNĄ DAWKĄ WIEDZY, po jego lekturze wiele mitów / niedomówień / przeinaczeń wokół tematu przewodów, oraz ich cen zostanie raz na zawsze wyjaśnione, lub po prostu obalone i co chyba najważniejsze, kable zostaną przeniesione w naszych głowach z sekcji VooDoo do sekcji fizyka.
Jako że mamy teraz środek wakacji i mało kto w tym upale miałby zapał do studiowania (to będzie dość obszerna lektura), więc zróbmy tak — dziś tylko kilka zdjęć na zaostrzenie apetytu, a cały wykład we wrześniu, OK?
Zapewniam, że zrozumienie „jak to działa”, „dlaczego działa tak, a nie inaczej" i „dlaczego nie każdy gruby kabel to dobry kabel” wskoczy nam na level hard, a całość będzie napisana tak przystępnym językiem, że zrozumie to nawet dziecko.
Porozmawiamy wtedy również o topowej serii AIR, jak i o modelach znacznie tańszych, oraz co najlepiej wypożyczyć do testów, by przekonać się na własne uszy, czy kable mają znaczenie.
Kable są tym ogniwem systemu, które dźwięku nie poprawia, natomiast skutecznie go pogarsza i chodzi o to, by wybrać takie rozwiązanie, które psuje najmniej w stosunku do ceny.
Jak już wspomniałem, to będzie inne i bardzo odświeżające spojrzenie na temat (bez owijania w bawełnę), po którym niektórzy producenci przestaną móc nas dłużej robić bezkarnie w konia za ciężkie pieniądze.
REFERENZ LS-4004 AIR — 44 mm średnicy / prawdopodobnie najpotężniejszy z przewodów głośnikowych z miedzi / posiada m.in. żyły pozbawione rdzeni co zapobiega powstawaniu efektu naskórkowego / — będziemy sobie o tym szczegółowo mówić...
(kliknij)
REFERENZ LS-4004 AIR PURE SILVER — odpowiednik poprzedniego z czystego srebra, który wbrew obiegowej opinii na temat srebra nie będzie brzmiał jasno — cennikowy hi-end hi-endów, ponieważ srebro jest 100-krotnie droższe od miedzi
(kliknij)
REFERENZ NF-2404 AIR — przewód sygnałowy 24 mm pod wtyki RCA / XLR / to środkowa półka wśród przewodów wykorzystujących powietrze jako izolator (lepsza może być tylko próżnia)
(kliknij)
REFERENZ NF-1204 AIR — przewód sygnałowy 14 mm pod RCA / XLR
(kliknij)
Pośród różnych przykładów zastosowań uwagę warto zwrócić na PHONO-2404 AIR — przewód gramofonowy jest tym lepszy im ma mniejszą pojemność, a ten tu ma ją bliską zera
(kliknij)
Od lewej trzy grubości kabli głośnikowych (4004 / 2404 / 1204), dalej silnie ekranowane sygnałowe / różnią się ilością i grubością żył, ale wspólne mają wykorzystywanie powietrza w charakterze izolatora co obniża pojemność, a im odległości są większe tym pojemność niższa
(kliknij)
W InAkustik nie używa się części z tzw. półki, wszystko jest zaprojektowane i produkowane na miejscu w niemieckiej fabryce / na zdjęciu wtyki głośnikowe standardowe i z regulacją kąta, co ułatwia zapanowanie nad ciężkimi przewodami / srebrzysty kolor to zasługa rodowania powierzchni wykonanych z miedzi tellurowej, żadnego mosiądzu, niklu i bizantyjskich złoceń
(kliknij)
InAkustik dysponuje fantastyczną technologią. Doskonale wiem, że każdy producent zachwala swoje produkty w podobny sposób, ale zamiast wierzyć na słowo i piękne oczy speców od marketingu wystarczy zapytać: Czy wasze kable HDMI 2.1 dostarczają sygnał na 100 m?
Powiem więcej, one nie dość, że wspierają 4K i 8K to dowożą 48 Gbps, czyli 10K / 120 Hz i tu się kończy paplanina, a zaczyna konkret — kable InAkustik po prostu robią to i wiele innych rzeczy...
Na wrześniowe warsztaty z kablarstwa zapraszają: Waldemar Nowak i Holger Wachsmann