
EMOTIVA = emocje + motywacja
O tej marce pisaliśmy niedawno przy okazji wprowadzania jej na polski rynek. Ponieważ EMOTIVA nie jest łatwo rozpoznawalna w naszym kraju, postanowiliśmy zrobić coś aby ten stan zmienić.
Sprzętowi z najwyższej możliwej półki zazwyczaj towarzyszą ceny, które mają odzwierciedlać cechy tego sprzętu. Jednym z aspektów jest jakość, ale bardzo często chodzi także o inne, czasami mniej ważne audiofilskie cechy. Na temat piękna formy, użytych materiałów oraz zastosowanych unikalnych technologii wylano już morze wirtualnego atramentu więc pisać o tym po raz kolejny nie warto. Ale co jakiś czas pojawiają się na rynku konstrukcje lub marki, które stawiają sobie za cel udowodnienie, że można nieco zmienić ten stereotypowo postrzegany stan rzeczy.
Początek firmy Emotiva to bardzo ważne pytanie: Dzisiejszy high-end to coraz droższe urządzenia trafiające na coraz mniejszy rynek. Cena muzycznej nirwany niedługo przekroczy możliwości większości nabywców. Początkujący audiofil może jedynie pokiwać głową i pomyśleć:
„No tak, może jednak soundbar i amplituner kina domowego to nie taki zły pomysł. No i nie doprowadzą mnie do rozwodu.”
Tego typu decyzje często pochodzą od ludzi, który znając jakąś część lub wręcz całą prawdę o konstrukcjach audio, postanawiają zmienić zastany stan rzeczy i decydują się na wprowadzenia zmian. Jedną z takich osób jest Dan Laufman, który jako projektant wraz z zespołem inżynierów uczestniczył w projektowaniu sprzętu audio dla kilku znamienitych marek. Z pozoru jest to zadanie łatwe, ponieważ podobnymi pobudkami kieruje się wielu producentów, a ich celem najczęściej jest zawstydzić zbyt drogą konkurencję.
Chęć dotarcia do świadomych klientów na rynku audio to niełatwe zadanie. Część z nich jest przywiązana do swoich ulubionych marek, inni dokonując wyborów, kierują się motywami, które trudno nazwać racjonalnymi lub wręcz przeciwnie: racjonalizm bierze górę nad emocjami i decydują wówczas kwestie estetyki, istotny jest kolor obudowy, wygoda użytkowania i kilka innych powodów, które są czasami jest w stanie ogarnąć jedynie umysły kobiet.
emocje + motywacja = EMOTIVA
Dużo wskazuje na to, że inżynierom z ekipy Dan'a Laufmana nie brakuje motywacji. Audiofilom zaś powinny podobać się przysłowiowe ciarki na plecach, które wywoływane są emocjami jakie towarzyszą odsłuchom. Żony audiofilów powinny być zadowolone, gdyż w końcu być może ich mężowie odważą się powiedzieć całą prawdę o wartości kupionych właśnie nowych klocków...
SoundClub rozwija właśnie sieć dealerów na naszego kraju. Klienci mają więc wybór: mogą kupować produkty EMOTIVA poprzez internet - korzystając ze strony polskiego dystrybutora lub bezpośrednio w salonach.
Końcówki mocy EMOTIVA
XPA-1
Nowa wersja najpopularniejszych monobloków firmy Emotiva. Końcówki charakteryzuje nadmiar mocy, 60W w czystej klasie A oraz umiejętność muzykalnego odwzorowania muzyki. Moc można zwiększyć do 600W dla impedancji 8 Ohm? w klasie AB. Poprzednia wersja XPA-1 określana była mianem "potwora" i "bestii na sterydach". Nowy model XPA-1 Gen 2 ukończył z wyróżnieniem szkołę dobrego wychowania. Nie chwali się wyłącznie mocą i eksponuje ją wyłącznie gdy jest potrzebna.
Emotiva XPA-1 Gen 2 - referencyjny monoblok klasy A/AB
XPA-G3
Komponenty linii XPA G3 to modułowe urządzenia, które w chwili zakupu można konfigurować według własnych potrzeb. Istnieje możliwość wyboru liczby kanałów w zakresie od dwóch do siedmiu. Wszystkie konstrukcje zawarte są w jednej obudowie, w oparciu o ten sam zasilacz. W przypadku planowanych zmian i rozwoju systemu z łatwością można dodać kolejne kanały.
Emotiva XPA G3 - trzecie wcielenie wzmacniaczy Emotiva XPA
XPA-5 Gen 2
Końcówka XPA-5 Gen 2 to jednak nie tylko czysta moc. Oprócz potężnego zasilacza zastosowano w niej audiofilskie stopnie wzmacniające. Zbudowano je w oparciu o najwyższej klasy podzespoły. Dźwięk charakteryzuje się przejrzystością i neutralnością. Uzyskana rozdzielczość zapewnia doskonałą reprodukcję muzyki i ścieżek filmowych. XPA-5 Gen 2 jest częścią nowego systemu modułowych wzmacniaczy mocy. Z ich pomocą istnieje możliwość stworzenia systemu, który dopasowuje się do potrzeb odbiorcy.
Emotiva XPA-5 Gen 2 - 5-kanałowy wzmacniacz mocy
XPA-2 Gen 2
Stereofoniczna końcówka Emotiva XPA-2 wyznaczyła konstrukcjom kosztujących kilka razy więcej jakościowy punkt odniesienia. Model pochodzący z drugiej generacji oferuje jeszcze lepszy dźwięk, szersze możliwości i wiele nowych funkcji. Wewnątrz został zmieniony stopień wejściowy, skrócona ścieżka sygnału i osiągnięto także znacznie niższy poziom szumów. Na uwagę zasługuje także topologia układu pracującego w klasie AB. Na zewnątrz dodano nowe, pokryte złotem, gniazda RCA, metalowe przełączniki z pokrytymi złotem stykami oraz opracowaliśmy nową, świetnie wyglądającą, obudowę zmniejszającą wpływ wibracji. XPA-2 Gen 2 może pracować także w trybie końcówki monofonicznej, dzięki czemu można ją traktować jako początek drogi do unowocześniania własnego systemu audio.
Emotiva XPA-2 Gen 2 - stereofoniczny wzmacniacz mocy