

Loża osobliwości audio Horn Distribution
Mamy nadzieję, że każda osoba, która w tym roku odwiedziła Audio Video Show dotarła do jednego z ostatnich pokoi na drugim piętrze ekspozycji na Stadionie Narodowym. Horn Distribution przygotowało tam salę, którą nazwano Loża osobliwości audio i zdaje się, że druga okazja zobaczenia w jednym miejscu tylu ciekawostek nie zdarzy się szybko.
Wśród ogromnej ilości atrakcji tegorocznej wystawy nie zabrakło miejsc i urządzeń legendarnych i wręcz zjawiskowych. Oprócz audiofilskich nowości tym razem tylko zobaczyć było można sprzęt, który z racji różnych okoliczności należy po prostu do ciekawych i legendarnych.
Po raz pierwszy zobaczyliśmy zestaw typu all-in-one opracowany i wyprodukowany przez Sonus faber. Jest to projekt, który w dość odległy sposób nawiązuje do dzieł Leonardo da Vinci a funkcjonalnością do głośnika o nazwie Snail opracowanego i wyprodukowanego przez Franco Serbliniego w 1982.
Sf16 - będący jego następca zajmował miejsce przy wejściu i jako jeden z dwóch obecnie wyprodukowanych na świecie egzemplarzy, stanowił zapowiedź kolejnej nowości Sonus faber.
Jeden z najbardziej wyrazistych eksponatów wystawy. Sonus faber Extrema - kolumna,
która nadal może stanowić punkt odniesienia dla dużych monitorów
Wśród innych eksponatów zobaczyć można było zobaczyć między innymi komplet Denon DP-S1 + POA-S1, wykraczający technologicznie poza swoje czasy procesor Marantz AX-1000 Audio Computer, Sygnowaną przez Kena Ishiwata wersję "w miedzi" odtwarzacza Marantz CD-63KI , Płomienne Dali Fazon F5 30th Anniversary Edition, złoty przedwzmacniacz Audio Research SP3, oraz kilka legendarnych monitorów Sonus faber: Minima FM2, Sonus faber Signum, Sonus faber Electa Amator II, najbardziej legendarne Sonus faber Extrema oraz jubileuszowe Sonus faber Ex3ma Anniversary Special Edition. Uzupełniały je powstały w zaledwie 300 sztukach wzmacniacz Amator Driver + Amator Power tej samej firmy (na zdjęciu poniżej).
Wzmacniacz i przedwzmacniacz Amator Driver i Amator Power