


DENON: DHT-S517 soundbar z dźwiękiem 3.1.2 Dolby Atmos + bezprzewodowym subwooferem
Szanowny czytelniku, gdybyś zapytał o moje prywatne zdanie w temacie jaki rodzaj soundbara wybrać, to bez wahania wskazałbym na modele z Dolby Atmos i bezprzewodowymi subwooferami.
Bynajmniej nie sugeruję, że wszystko, co poniżej tego standardu jest złe, ale pozbawia nas już na starcie dostępu do tego, co w dźwięku filmowym ostatnich lat najfajniejsze, czyli do przestrzenności 3D (nie mylić z dźwiękiem dookólnym 2D).
Tak się składa, że kilka dni temu Denon ogłosił wprowadzenie do Polski DHT-S517 (soundbar + sub) – strojonego przez Denon Sound Masters, który w bardzo atrakcyjnej cenie dostarcza przestrzenny dźwięk 3.1.2.
Pod kratkami ukrywaja się głośniki grające dźwiękiem odbitym od sufitu, który tworzy ową atmosowską przestrzenność,
na drugim ujęciu ultrawygodne i proste sterowanie (kliknij)
Info dystrybutora: Stworzony przez lidera rynku amplitunerów AV, soundbar Denon DHT-S517 z Dolby Atmos zamienia każdy telewizor w domowe centrum rozrywki. Denon DHT-S517 wykorzystuje potężny układ siedmiu przetworników, składający się z głośników wysokotonowych lewego/prawego kanału i głośników średniotonowych, dedykowanego kanału centralnego oraz dwóch głośników skierowanych w górę. Współpracując z bezprzewodowym subwooferem, ta konfiguracja zapewnia niezrównaną klarowność, dynamikę i wymiarowość dźwięku znane z sal kinowych (w niektórych kinach – red.).
Entuzjaści rozrywki docenią ekscytujące, realistyczne doświadczenie Dolby Atmos, które obejmuje obszerną scenę dźwiękową, mocny bas i zaskakująco czyste dialogi, idealnie pasujące do współczesnej muzyki, filmów i gier.
Trójkątne wcięcia wokół gniazd ułatwiają bezkolizyjne wyprowadzanie kabli
(kliknij)
Trip Randall (prezes Denon): Gdy producenci telewizorów zaczęli tworzyć coraz cieńsze ekrany o wysokiej rozdzielczości i doskonałej jakości obrazu, miejsce na głośniki uległo znacznemu zmniejszeniu, co skutkowało niższą jakością dźwięku. Dzięki naszemu najnowszemu soundbarowi DHT-S517 natychmiast poprawisz brzmienie swojego kina domowego uzyskując dźwięk 3D i przekonasz się, że Twoje wrażenia płynące z rozrywki zdecydowanie zmienią się na lepsze. Potrzeba sprawdzonej marki, takiej jak Denon, aby zapewnić tak spektakularny oraz immersyjny dźwięk, a wszystko to dzięki łatwemu w obsłudze urządzeniu, które jest kompatybilne z każdym telewizorem.
Dodatkowe wejście HDMI obsługuje sygnał 4K UHD do bezpośredniego podłączenia multimedialnych urządzeń jak konsole,
lub zewnętrzne dekodery, jest też klasyczne wejście AUX 3.5 mm np. pod przenośne odtwarzacze DAP
Obecnie na rynku (mówiąc o gniazdach) funkcjonują trzy typy telewizorów – starsze, z których dźwięk można wyprowadzić światłowodem, pośrednie z gniazdem ARC, oraz nowe posiadające dedykowane wyjście HDMI oznaczone jako eARC (Enhanced Audio Return Channel), czyli posiadające rozszerzony kanał zwrotny.
Jeśli więc posiadamy Smart TV obsługujący aplikacje Netflix / Apple TV / Amazon TV itp od dostawców treści cyfrowych, którzy część filmów posiadają już w wersjach z dźwiękiem przestrzennym, wtedy poprzez kabel HDMI przypięty do gniazda eARC usłyszymy dźwięk 3D (identyczny efekt uzyskamy z kompatybilnych dekoderów jak Orange, gdzie Netflix jest na pokładzie). Dodatkowym bonusem jest regulacja głośności pilotem od telewizora.
A co jeśli posiadamy starszy telewizor? Jako że specyfikacja gniazd światłowodowych i HDMI ARC (bez literki „e" w nazwie) powstała w czasach gdy Dolby Atmos / DTS:X / IMAX Enhanced nikt nie planował, to i przez nie sygnału 3.1.2 nie „przepchniemy”, co nie znaczy, że soundbar będzie milczał – po prostu zadziała jako 3.1.
Przed ewentualnymi zakupami proponuję wziąć jednak pod uwagę pewien drobny fakt, że telewizor prędzej czy później przyjdzie nam wymienić i lepiej wtedy mieć już w soundbarze Atmosa, niż go nie mieć (a chyba wszystkie nowe telewizory są standardowo wyposażone w wyjście eARC).
W czapce po domu? Kto tak chodzi? Mniejsza o to :)
– tu widać jak kompaktowy soundbar i sub łatwo znika z oczu
Wielu użytkowników traktuje soundbary jako uniwersalne głośniki używając ich do strumieniowania muzyki / podkastów. Może i nie jest to audiofilskie słuchanie, ale jak się mieszka w kawalerce i się nie ma miejsca na to co się lubi, to się lubi co się ma. Skoro więc z miejscem na „grubszy” sprzęt krucho, to proszę – 2 w 1 – wystarczy w telefonie włączyć Bluetooth, a jaki przy tym będzie porządny bas...
Technologia Denon Dialogue Enhancer zaimplementowana w modelu DHT-S517 poprawia zrozumiałość dialogów w filmach, wiadomościach, sporcie i innych treściach. Ta funkcja pozwala użytkownikom cieszyć się wyrafinowaną klarownością dźwięku dzięki trzem dostępnym trybom i dedykowanej kontroli poziomu głośności dialogów, która jest niezależna od ogólnej głośności systemu.
Dodatkowo Denon DHT-S517 oferuje cztery tryby dźwięku dostosowane do każdej okazji: tryb filmowy, tryb muzyczny, tryb Pure i tryb nocny. W trybie Pure całe przetwarzanie dźwięku przestrzennego i inne dostosowane parametry zostają wyłączone, zapewniając najczystsze wrażenia słuchowe, jakich entuzjaści mogą oczekiwać od marki Denon.
W komplecie otrzymujemy kabel HDMI i optycznym, wiec z podłączeniem od ręki problemu nie będzie.
System DHT-S517 jest już dostępny w sprzedaży.
Cena sugerowana: 1.899 zł
Może wisieć (w komplecie szablon pod śruby) lub stać,
tak czy inaczej sama belka jest na tyle wizualnie neutralna , że dosłownie znika z oczu pośród innych sprzętów domowych